• Powitanie wiosny w przedszkolu

• 21 marca dzieci z oddziałów wychowania przedszkolnego powitały wiosnę uczestnicząc w konkursie czytelniczym na temat  „W świecie wierszy Jana Brzechwy”. Celem konkursu było:

• kształtowanie umiejętności współdziałania z grupą
            • utrwalenie znajomości utworów Jana Brzechwy
            • doskonalenie umiejętności udzielania odpowiedzi na pytania.

Dzieci rozwiązywały zadania typu: dokończ tytuł, podaj tytuł wiersza, w którym występują..., ułóż obrazek złożony z części i podaj tytuł wiersza Jana Brzechwy, z którym Ci się kojarzy. Wszystkie grupy bezbłędnie poradziły sobie z konkurencjami i zdobyły maksymalną liczbę punktów. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na zakończenie dzieci i  zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej.

• Rekolekcje wielkopostne

• W dniach 27 i 28 marca 2023r.  uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy księdzu Jarosławowi Liebersbachowi za refleksje nad Słowem Bożym, które motywują nas do przemiany zachowania, wglądu do własnego serca, pracy nad własnym charakterem i siłą woli. Rekolekcje uczą nas roztropności, samokontroli, mądrości ducha i pomagają nam przygotować się do naszych największych świąt - Świąt Wielkanocnych.

• Kolorowe palmy

• Z wielką niecierpliwością oczekujemy Świąt Wielkanocnych. Po długiej szarej i mokrej zimie szukamy światła, kolorów i ciepła, nasłuchujemy dźwięków budzącego się po zimowym śnie życia. Zwiastunem wiosennych nastrojów w naszej szkole są wykonane przez uczniów kolorowe palmy. Zostały one wyeksponowane na tablicy i są dla nas inspiracją do wykonania palm na Niedzielę Palmową i przyozdobienia domu na Święta. Wprowadziły nam radosny nastrój w szkole i budzą podziw i uśmiechy na wielu twarzach. Przypominają nam również o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych.

Serdecznie dziękujemy uczniom za ich  przygotowanie.

Aleksandra Łukasiewicz

• W poszukiwaniu wiosny

• Wprawdzie astronomiczna przyszła już 20. marca - nie wspomnę, że fenologiczna znacznie wcześniej, bo z początkiem bieżącego miesiąca, to jednak tradycyjnie klasa 4b powitała ją 21 marca.

Ranek zaskoczył nas niemile opadami deszczu i nieprzyjemną temperaturą to jednak wraz z upływem czasu pogoda okazała się łaskawsza. Mówią, że nie ma złej - tylko ubiór niedostosowany.

Uzbrojeni w lupy i w lornetki udaliśmy się na poszukiwanie wiosny

I wiecie co?

Znaleźliśmy ją w pękających pąkach, dobrze zazielenionym już mchu na bazaltowych kamieniach, ale przede wszystkim śpiewały nam o Niej ptaki.

• Laboratoria Przyszłości - marzec. WIOSNA W KADRZE

• W ramach zajęć dodatkowych, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach plenerowych „W poszukiwaniu wiosny – wiosna w kadrze”.

Dzięki udziałowi w projekcie #Laboratoria Przyszłości, do zajęć wykorzystany został profesjonalny aparat, dzięki któremu uczniowie mogli zatrzymać w kadrze swoje obserwacje.

Podczas zajęć wykorzystany został aparat fotograficzny CANON EOS E50 Markt II, który doskonale poradził sobie z wyeksponowaniem roślin.

Dzięki projektowi #Laboratoria Przyszłości, uczniowie naszej szkoły podczas zajęć mogą odkrywać i rozwijać swoje pasje.

• 8 MARCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET

• (po raz pierwszy obchodzony był 28 lutego 1909 w Nowym Jorku)

Mamy, babcie, koleżanki ze szkoły, siostry, ciocie, kuzynki, nauczycielki,sprzątaczki, kucharki, sprzedawczynie, fryzjerki, …….

Wszystkim małym i dużym kobietom z okazji ich święta moc gorących życzeń ślą mali i duzi panowie zeSzkoły Podstawowej w Wilkowie- Osiedlu.

• Ferie na sportowo

• W dniach od 13 do 24 lutego 2023 roku, w województwie dolnośląskim, odbyły się długo oczekiwane ferie zimowe. Część uczniów wyjechała, aby poddać się zimowemu szaleństwu lub pozostała w domu pod opieką bliskich. Jednak grupa dzieci postanowiła skorzystać  z oferty przygotowanej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gwarek Wilków”.

W drugim tygodniu ferii z akcji skorzystało 26 uczniów.

Staraliśmy się, aby ten czas był bardzo miło wspominany przez dzieci. Uczestnicy akcji w poniedziałek i czwartek pojechali na lodowisko do Świdnicy. W czasie trzygodzinnej zabawy, dzieci doskonaliły umiejętności jazdy na łyżwach, pokonywały własne słabości i lęki. Dzieci bawiły się doskonale.

Inną atrakcją były wyjazdy na basen do Bolesławca. Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez dzieci i młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania go przy komputerze. Wycieczka na basen była świetną zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswajają z nowym środowiskiem, pozwalają pokonać strach i opór przed wodą. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekunów mogli wykazać się umiejętnością pływania.  Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczniowie. Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

Każdy dzień dostarczał uczestnikom wielu atrakcji i pozytywnych emocji. W ramach zajęć na sali gimnastycznej przewidziano gry zespołowe i  zabawy sportowe.

Czas ferii minął bardzo szybko. Jednak wspólny pobyt z rówieśnikami i bogata oferta zajęć sprawiły, że dzieci będą bardzo mile je wspominać.